Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2019

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Výměna vstupního portálu bytového domu

Vstupní portál - jak se celoprosklené venkovní vchodové dveře správně nazývají - hraje v celkovém dojmu budovy důležitou roli. Dokáže napovědět mnohé o tom, jak budova vypadá zevnitř a jak jsou její obyvatelé či uživatelé chráněni před nepříznivými vlivy či kriminální činností.

Jako zástupci, případně i členové sdružení vlastníků jednotek (SVJ) či bytového družstva (BD), budete v určité fázi životnosti bytového domu muset řešit výměnu vstupního portálu. Je jasné, že tuto záležitost neřešíte každý den a není divu, že budete v celé záležitosti tak nějak tápat.

Schválně. Víte například, co to je „světelná pohoda“? Nebo co je klapačka? Ne? Tak právě pro vaše potřeby či potřeby členů bytových družstev a sdružení vlastníků jednotek připravila společnost Animo Bohemia informační brožuru, která upozorňuje na nejčastější technické, estetické i praktické omyly, se kterými se v praxi dnes a denně setkáváme. Nechte si ji zdarma zaslat, pravděpodobně vám mnohé nesnadné rozhodování před výměnou vstupního portálu značně usnadní.

Dozvíte se v ní i to, proč byste neměli dát na mýty, které mezi laiky panují, podle čeho si vstupní portál vybírat nebo proč byste například měli vsadit spíše na hliníkové dveře než na jiné alternativy.

Jak taková úspěšná realizace výměny vstupního portálu vypadá, se můžete podívat v následujícím videu.