Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2019

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Informace v mobilu pro každého

Pravidelně se snažíme přinášet informace o nejmodernějších technologiích, které mohou napomoci k lepší správě bytových domů. V tomto čísle bych chtěl představit něco z oblasti komunikací.

Jistě se shodneme, že pro každého vlastníka, nájemce a správce bytové i nebytové budovy je velmi důležité vědět, co se v budově děje, co se připravuje co nás čeká. K nezaplacení jsou informace o případných odstávkách či haváriích vody, plynu, výpadku elektrické energie či meteorologické výstrahy aj.

Existuje spolehlivá a efektivní mobilní aplikace, která umožňuje velmi rychlou a hlavně cílenou komunikaci, tedy předávání zpráv do definované skupiny uživatelů. V našem případě je touto skupinou bytový dům, lépe řečeno společenství vlastníků, bytové družstvo, stavební bytové družstvo či subjekty spravované správcem.

Odesláním jedné textové zprávy, oslovíme všechny a navíc u vybraných může být textová zpráva doručena jako hlasová. To je velkou výhodou pro nás, jejichž zrak již nedosahuje nejvyšší ostrosti.

Velkým přínosem je možnost provázání na obecní či městský úřad, který tak efektivně může předávat informace o všem, co se v místě děje, případně co hrozí.

Následující videa ukazuji využití mobilní aplikace ve sportovním oddíle a škole, systém funguje i pro potřeby komunikace školy, školek a spolků. Dobře informovaní rodiče se cítí mnohem lépe zapojení, včas informovaní a mohou lépe ocenit práci učitelů nebo vedoucích.  V pravém videu zase vrcholový český plavec Květoslav Svoboda vysvětluje, jak mu platforma Mobilní Rozhlas šetří čas při komunikaci s plavci a jejich rodiči.

A jak jsem psal, systém připravujeme i pro vás, pro účely komunikace statutárního orgánu bytového domu (či správcovské organizace) s jeho obyvateli.

 

Pokud byste měli zájem o více informací, směřujte svoje dotazy na info(zavináč)pronasdum.cz

Autor: Petr Němec, Pro náš dům, z.s.