Obsah

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

ZPRÁVY PND TV 2019

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Techem Smart System

aneb portálové řešení a online služby jako užitečný nástroj pro správu nemovitostí

Již od roku 1996 nabízíme a úspěšně provozujeme přístroje s rádiovým přenosem dat. Jejich hlavní výhodou vždy byla možnost odečtu bez vstupu do bytu. Dalším nezpochybnitelným plusem je historie odečtených hodnot sloužící k přesnému stanovení meziodečtů. V době online služeb je ale nezbytné nabídnout zákazníkům více.

Techem Smart System

Kompletní balík produktů včetně zákaznického portálu. Jsme přesvědčeni, že námi nabízené řešení je vhodným, velmi užitečným nástrojem při správě Vašich bytových i nebytových domů!

Techem Portál

Službu Techem Portál je možné využívat nejen s přístroji rádiovými, ale také konvenčními (odpařovací a elektronické ITN bez rádiového přenosu dat, měřiče tepla, vodoměry). Již základní varianta nabízí:

  • možnost být informován o aktualitách nebo nových produktech,
  • nahlížení do online archivu rozúčtování,
  • zobrazení všech konvenčně provedených odečtů a další.

V kombinaci s rádiovými přístroji Techem umožňuje portál zobrazení denních hodnot odečtů. Údaje jsou aktualizovány skutečně každý den - jedině tak máte možnost sledovat stav všech přístrojů v opravdu reálném čase. Samozřejmostí je funkce exportu dat v editovatelném formátu nebo ukládání jednotlivých i celkových rozúčtování ve formátu pdf.

S Techem Smart Systemem jste „EED-ready“ 

Nadstavbou rádiových přístrojů je platforma Techem Smart System (TSS) využívající nejnovějších technologií, díky kterým jsme připraveni na implementaci evropské směrnice o energetické účinnosti (EED). Systém tvoří datové sběrnice, které přijímají data z rádiových přístrojů a každý den komunikují s výpočetním centrem. Výsledkem je možnost zobrazení online odečtů včetně informací o případných chybových stavech, např.: 

  • zjištění neoprávněné manipulace s ITN/vodoměrem, 
  • chyba přístroje (ITN, vodoměr, měřič tepla),
  • detekce trvalého průtoku vody (protékající toaleta, netěsnící baterie),
  • detekce zpětného toku vody (otočený vodoměr, protlačování vody přes baterii),
  • detekce pokusu o ovlivnění vodoměru magnetickým polem. 

Kompletnost a zejména aktuálnost všech výše uvedených údajů vede nejen k rychlému zjištění nestandardních stavů přístrojů, ale nabízí také možnost sledovat, analyzovat a vyhodnocovat odečtené hodnoty. TSS je připraven pro nový technologický standard Smart Metering (bezdrátový M-Bus, EN 13757-4).

Zákazníci, kteří se rozhodli využít námi nabízená řešení potvrzují nezpochybnitelný přínos pro vlastníky a správce bytového i nebytového fondu.

Ing. Tomáš Koňařík

Kontakt:

Techem, spol. s r. o. · Služeb 5 · 108 00 Praha 10 - Malešice

tel.: +420 272 088 777 · e-mail: info@techem.cz · www.techem.cz